Επίσκεψη του Μητροπολίτη Ελασσόνας κ. Χαρίτωνα

Την Παρασκευή 7 Απριλίου επισκέφθηκε το σχολείο μας ο Μητροπολίτης Ελασσόνας, Χαρίτωνας έπειτα από επιστολή των μαθητών της Α΄Λυκείου και πρόσκληση του Διευθυντή κ. Ζέρβα Νικόλαο, με αφορμή το πολιτιστικό πρόγραμμα «Οργάνωση και λειτουργία της σχολικής βιβλιοθήκης» που υλοποιήθηκε την τρέχουσα σχολική χρονιά από την Α΄Λυκείου και την υπεύθυνη καθηγήτρια κ. Καρύτσα Αντιγόνη.
Ο Μητροπολίτης ξεναγήθηκε στους χώρους του σχολείου και της βιβλιοθήκης και συναντήθηκε με μαθητές και  εκπροσώπους του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, οι οποίοι συζήτησαν μαζί του και του εξέφρασαν τις προσδοκίες τους από το πρόγραμμα . Ο ίδιος υποσχέθηκε άμεσα να στείλει δύο τραπέζια, έξι καρέκλες γραφείου, βιβλία, ένα σώμα καλοριφέρ και ένα χρηματικό ποσό για την κατασκευή ραφιών, όπως και έπραξε. Γι? αυτό τον ευχαριστούμε θερμά.